O mně

Jsem žena. Jsem hrdá na to, že jsem žena. Jsem žena, která dlouhá léta “přežívala” v mužském světě. Žena, která našla sílu vystoupit a začít objevovat svoje zakopané poklady. Znovu se začít vracet k tanci, pozpěvování, tvořivosti, ladnosti, lehkosti, něžnosti a laskavosti.

Cítím velkou vděčnost, že jsem mohla dát život dvěma úžasným bytostem a dnes již dospělým synům, Štěpánovi a Ondřejovi. Děkuju vám kluci, že jste si mě vybrali za mámu.❤️ S láskou a vděčností sleduji, jak pomalu rozpínají křídla a vylétávají do světa. Vnímám, že mým úkolem bylo ze synů vychovat vnímavé muže, kteří jsou si vědomi své mužské síly, aby mohli podporovat a ochraňovat ženu a následně i své potomky.

Tanec byl mou vášní od mládí. Naplno se moje touha tančit a prožívat při tanci radost a uvolnění projevila v tanečních. Po jejich skončení jsem se přihlásila do tanečního kroužku, kde jsme se učili další figury ke standardním i latinsko-americkým tancům. Nacvičovali jsme předtančení, vystupovali jsme na plesech a užili si spoustu krásných protančených hodin. Pár sezón jsem dělala partnerku tanečnímu mistrovi zde v Čelákovicích. S láskou na ty časy vzpomínám. I teď po letech, kdy jsem seděla u stolu na tanečních svého syna jako garde, jsem se vracela do svých náctiletých časů a cítila, jak hudba šije s mým tělem.

S aerobikem jsem se potkala už na základní škole, kdy jsme s paní učitelkou Kolínkovou na tělocviku cvičily “džezgymnastiku” (předchůdce aerobiku). A ta mě zaujala! Pak mě moje kamarádka “vytáhla“ na aerobik k Vlaďce Barešové. Byla jsem nadšená – objevila jsem něco, co mě nesmírně bavilo. Cvičení při hudbě, nové, zajímavé pohyby. Vlaďka byla tou, která mě nasměrovala, motivovala, abych se stala lektorkou. Děkuji Vlaďko! Bylo mi asi dvacet, začala jsem vést své první lekce – aerobik, stepaerobik, posléze body-styling, dance aerobik… Lekce jsem vedla ve volném čase, po práci, pár let jsem necvičila, věnovala jsem se malým klukům. Když trochu povyrostli, opět jsem se ke cvičení vrátila. Následovalo období, kdy jsem se stáhla a přestala lekce vést.

Zlom nastal po rozvodu, kdy jsem cítila, že potřebuji nabrat ztracenou vnitřní sílu, povzbudit pošramocenou psychiku a sebedůvěru. Našla jsem si cestu k józe a pilates. Mou další učitelkou byla Martina Perlíková, díky které jsem se k vedení lekcí po čase opět vrátila. Děkuji Marti! Jóga a pilates mne oslovily, protože díky propojení pohybu s dechem se uklidňuje a harmonizuje i mysl.

V roce 2016 jsem sebrala odvahu a vyslyšela volání odjet do Indie. Na této cestě mě provázely další dvě báječné bytosti – Petra Záveská Duspivová a Filip Klieštik. S Péťou jsem se potkala o pár let dříve na krásných lekcích dance jógy, absolvovala s ní několik víkendových pobytů i jógových dovolených. Filip mi ukázal kouzlo společného vaření na jeho kurzech ájurvédského vaření. Když tito dva zorganizovali pobyt v Indii spojený s očistnou panča karmou, byla volba jasná. Děkuji vám oběma, Péťo a Filipe!

Ve stejném roce jsem poznala další skvělou lektorku, učitelku a jogínku Dášu Vaďurovou a objevila kouzlo jemné, terapeutické, jinové jógy, která mě velmi oslovila. Děkuji Dášo!

V roce 2017 jsem nastoupila do školy Loona Dance Academy (LDA), kde jsme skrze pohyb, tanec, meditace a přednášky, semináře, workshopy nahlížely na sebe samé, rozkládaly se na kousky, abychom se pak znovu poskládaly do své nové verze. Tady jsem si naplno, na dřeň, celým svým tělem, celou svou bytostí uvědomila, že tanec ke svému životu potřebuji, že mi nesmírně pomáhá se odreagovat, uvolnit, otevřít se, být sama sebou, odhazovat stud, strach, že mi hladí duši, dává energii a nabíjí mne. Děkuji své další učitelce Lucii Kupcové. A děkuji kamarádce Míle Hlávkové, která mě na školu upozornila.

Během ročního studia na LDA jsem absolvovala další kurz, který mě velmi obohatil a o 180° změnil pohled na ženu, ženské tělo. Děkuji své další učitelce a průvodkyni žen Lucii Chaye Chvojkové za její kurzy Moderní kurandera.

Rok 2018 mi přihrál do života další úžasné bytosti, učitelky a průvodkyně – Juditu Berkovou a Alenu Kosturovou, se kterými jsem se vydala na jógovou dovolenou do Mexika. Byl to očistný, výživný, dechberoucí pobyt. Letos jsem od Ježíška dostala Juditčinu knihu Poselství ásán, která mi tyto krásné dny, prožitky a okamžiky připomíná, doslova na mne mluví a hladí mě po duši. Alenčiny dobroty, pohostinnost, srdečnost, upřímnost, vnímání světa, respekt k Matce Zemi jsou pro mne velkou inspirací. Děkuji Juditko! Děkuji Alenko!

Na jaře roku 2019, před svým prvním jógovým pobytem na Sicílii, jsem se “řízením osudu” přihlásila na víkend, který organizovala Gabriela Dušková. Cítila jsem, že mám jet, ačkoliv jsem Gabi ani čchi-kung, který měl být hlavní součástí programu, neznala. Ano, měla jsem tam být. Tam jsem přijížděla stažená, nervózní, napjatá. Odjížděl jiný člověk – uvolněný, zklidněný, vyladěný, s úsměvem na rtu a s vírou v to nejlepší, co v sobě mám. Děkuji Gabi z celého srdce! Lidé, které potkávám na tvých setkáních, patří do mého kmene. Děkuji za vás všechny!

Léto 2019 – Sicílie – to byla jízda! Nikdy na to nezapomenu. Tolik krásných lidí, které jsem během toho léta poznala! Úžasné lektorky, jejich klientky, lidi v kuchyni, místní sicilské bytosti. Mezi nimi byl anděl s tmavými kudrnatými vlasy – Katarína Mikulandová. Jogínka, žena, bytost s velkým srdcem. Děkuji Katarínko, že jsem tě potkala! Tvoje pojetí jógy mi mluví z duše, tvoje lekce jsou pohlazením po duši.

Tak jsem tady. Obyčejná žena, která chce spolu s dalšími ženami tvořit krásný svět. Svět, ve kterém budeme spolu s muži, dětmi, zvířaty, rostlinami a dalšími bytostmi žít v radosti, lehkosti, propojení, SPOLU. Jsme na jedné lodi.

Děkuji velmi i tobě, Marti (Martina Doubková), že mohu s tebou, vedle tebe, cvičit, tančit a tvořit v krásném prostoru našeho studia MarLen.

Děkuji svým dvěma skvělým synům, děláte mi obrovskou radost, miluji vás z celého srdce. Děkuji všem mužům mého života za vše, co jsme spolu stvořili. Děkuji svým rodičům za to, že mě přivedli na tento svět a za péči, kterou mi věnovali. Jsem vděčná za to, že maminka je stále součástí mého života a je ve skvělé kondici. Děkuji všem, kdo vstoupili do mého života a dali mi lekci.

Děkuji všem ženám (a několika mužům), se kterými se setkávám na svých lekcích, za jejich přízeň, vytrvalost, za jejich úsměvy, sdílení… Jsem vděčná za to, že se k nám ženám začínají stále více připojovat i muži. Vítáme vás s otevřenou náručí, je nám s vámi moooc dobře!

Kromě tance, jógy, pilates a všelijakých jiných “hrátek s tělem” taky miluju moře. Moře, mušle, škebličky, kamínky, lastury, písek. Miluju i to naše Labe, co nám teče v Čelákovicích. Taky vodopády, zurčící potůčky, jezera a řeky. Miluju přírodu. Je magická, kouzelná, fascinující, božská. Miluju květiny.

Taky ráda tvořím rukama. Od školky mám ráda vymalovávání, takže si občas sednu k mandale a relaxuji. Moc ráda šiju. To mě naučila babička Zdena a mamka Dana. Až budete u nás ve studiu sedět nebo ležet na našich mandalových podsedáčcích, tak doufám ucítíte tu lásku a radost, s jakou jsem je stříhala, špendlila, plnila a šila.

Ráda cestuji. Vlakem, autem, na kole, pěšky, lodí. Viděla jsem spoustu krásných míst, teď mám tendenci poznávat svoje velmi blízké okolí, tu naši krásnou zemi.

Mám ráda usměvavé lidi. Úsměv, který vám někdo věnuje, dokáže změnit celý den. Tak se na sebe usmívejme!

Věřím v LÁSKU a v její obrovskou moc. Věřím, že láska hory přenáší. Miluju pohádky, kde láska překoná všechna zakletí. Věřím, že tak je to i v životě.

Těším se na setkání s vámi.
LenkA SKAlická